• Немате производи во кошничката.
TOP
Image Alt

Моден дизајн

Доколку до неодамна беше исклучително важно да се знае каде и како облеката е направена,

Фотографски импресии од фото-камерата на Филип Бојковски и тефтерот на Ева Поп Таневска. Ден први,

Синоќа беше свечено отворена новата сезона на најкултното модно случување во градот. Пред многубројните новинари,

Моден Викенд Скопје претставува платформа за промоција, интеграција и развој на македонската модна култура. Модниот

Кога создаваме, креираме, оживуваме некоја нова инспирација - колекција, ја претвораме истата во безброј идеи,

Еднаш неделно „на скалички“ го разгледуваме последниот проект во портфолиото на локален млад уметник или

„Секогаш постојат две страни во животот, две теории и две гледишта. Или ќе го гледаш