• Немате производи во кошничката.

Држач за весници ‘H’

2,800.00ден

Инфо:

Опис

Бренд
Siideess е дизајн студио чијшто фокус е пренесување на емоција преку создавање на функционални продукти за домот. Основано е во 2020 година како продолжение на 6-годишната работа на дизајн со метали на архитектката Јосимовска Ивана – “Siideess и еден континуитет на мојата фасцинација со металот како материјал, којшто е извонредно флексибилен во формите кои може да ги преземе и начинот на кој, тој што го познава, може да го трансформира. Целта е преку спојот на дизајн, занаетчиство и избор на материјали, да пренесеме една приказна во вашиот дом преку парче мебел.”

 

Дополнителни информации

Димензии45 × 23 × 30 cm
Бренд

Siidess

Материјал

Полно железо, кожа

Боја

Сахара црна, чист метал