• Немате производи во кошничката.

Чантичка за носење преку рамо

1,600.00ден

2 на залиха

Инфо:

Опис

Бренд
Pssbl е нов бренд на исклучително функционални и одржливи, модерни и урбани торби и модни додатоци коишто ве опремуваат со соодветната облека за вашите дневни, урбани авантури. Pssbl е бренд основан во 2018 година во Хонг Конг и Европа. Тимот кој стои зад Pssbl е составен од група на урбани ентузијаст(к)и кои ја споделуваат страста за урбаниот начин на живот. Доаѓаме од различни страни на светот, но и различно потекло, а љубовта кон истражувањето на урбаната џунгла во којашто живееме, но и откривањето на нови можности и предизвици нè спои заедно. Градовите што се соочуваат со постојани промени на животната средина, новите луѓе и култури, како и новите аспекти на навидум старите и добропознати делови на светот, нè предизвикуваат и нè инспирираат во заедничка визија: да создадеме торби и модни додатоци за урбаниот стил на живот, коишто се функционални, одржливи и коишто имаат елегантен дизајн.

За продуктите
Чанти Pssbl Следејќи си ја визијата, чантите и торбите Pssbl се одликуваат со висока функционалност и издржливост, но и со елеганција и безвременски минималистички дизајн, а се издвојуваат по урбаната ергономија. Чантите се специјално изработени да одговараат на потребите на современиот урбан свет – разновидни се и прилагодливи како и градовите во коишто живееме.

Дополнителни информации

Бренд

PSSBL

Боја

Црна