• Немате производи во кошничката.
Image Alt

Настани

Неодамна бевме дел од практично предавање за популарниот холандски ренесансен сликар Јеронимус Бош (Hieronymus Bosch)

Ве очекуваме на најголемата студентска изложба оваа година во петте хали на Паблик рум //

Дизајн & Коктели е отворен настан, наменет за сите оние кои сакаат да се запознаат со

Саемот за креативни искуства и размисли „Добро утро креативци 3.0“, во организација на „Скала магазин“,

На 6 април (четврток), во 20 часот беше отворено 14.Биенале на млади уметници во Музејот

Новата учебна година во Скала на Академиите за дизајн започна.

Саемот за креативни искуства и размисли „Добро утро креативци“, во организација на „Скала магазин“, годинава

„Видете нѐ колку нѐ има“ - уште еднаш се покажа колку и зошто е важен

During the month of August, Reset! had an enlightening conversation with three art sector professionals