• Немате производи во кошничката.
TOP
Image Alt

Дизајн

Во петокот, на 16-ти октомври, се случи најголемата студентска изложба насловена како „Parádeigma“, каде 78

Еднаш неделно „на скалички“ го разгледуваме последниот проект во портфолиото на локален млад артист или

Во школата за дизајн и уметност „Џолев и уметностите“ на 16 октомври официјално започнуваат Академиите

Доколку до неодамна беше исклучително важно да се знае каде и како облеката е направена,

Секој од студентите од Академијата за продукт дизајн има различен стил во кој се испреплетуваат

Школата за дизајн и уметност „Џолев и уметностите“, во соработка со Институтот за дизајн и

Фотографски импресии од фото-камерата на Филип Бојковски и тефтерот на Ева Поп Таневска. Ден први,

Синоќа беше свечено отворена новата сезона на најкултното модно случување во градот. Пред многубројните новинари,

Моден Викенд Скопје претставува платформа за промоција, интеграција и развој на македонската модна култура. Модниот