• Немате производи во кошничката.

Капри пантолони со висок струк

2,200.00ден

Инфо:

Опис

Бренд
„Миннимал” е македонски бренд за женска облека. Основач и иницијатор на идејата е Марија Десанова. Водечки дизајнер и контролор на производство е Билјана Силјановска. Името на нашиот бренд влече корен од зборот „минимализам“ (стил во уметноста којшто има чист и едноставен естетски карактер). Моделите коишто ги креираме се состојат од едноставни и структуирани линии, текстури, бои и тонови. Облеката ја креираме за да биде безвременска…

За производите
Главните парчиња облека на „Миннимал“ се безвременските наметки коишто може да се наречат ДНК на брендот, класични мантили, практични костуми, раскроени лелеави панталони и кошули, коишто прават и во секојдневните комбинации да се чувствувате посебно.

 

Дополнителни информации

Бренд

Minnimal

Состав

50% вискоза, 50% полиестер

Боја

Војничко зелена, Црна