11 ОБУКИ ЗА ДИЗАЈН + УМЕТНОСТ

уписите се во тек! почеток: 25 март
  • No products in the cart.

Црн тренч мантил со метални детали

7,500.00ден

Info

Description

Бренд
„Миннимал” е македонски бренд за женска облека. Основач и иницијатор на идејата е Марија Десанова. Водечки дизајнер и контролор на производство е Билјана Силјановска. Името на нашиот бренд влече корен од зборот „минимализам“ (стил во уметноста којшто има чист и едноставен естетски карактер). Моделите коишто ги креираме се состојат од едноставни и структуирани линии, текстури, бои и тонови. Облеката ја креираме за да биде безвременска…

За производите
Главните парчиња облека на „Миннимал“ се безвременските наметки коишто може да се наречат ДНК на брендот, класични мантили, практични костуми, раскроени лелеави панталони и кошули, коишто прават и во секојдневните комбинации да се чувствувате посебно.

 

 

Additional information

Бренд

Minnimal

Надворешен дел

97% памук, 3% еластин

Внатрешен дел

100% вискоза

Боја

Црна