• Немате производи во кошничката.
TOP

Лелеава блуза со кружен изрaз и долги ракави

1,600.00ден

Инфо:

Дополнителни информации

Бренд

Minnimal

Состав

50% вискоза, 50% полиестер

Боја

Млечно бела

Опис

Бренд
„Миннимал” е македонски бренд за женска облека. Основач и иницијатор на идејата е Марија Десанова. Водечки дизајнер и контролор на производство е Билјана Силјановска. Името на нашиот бренд влече корен од зборот „минимализам“ (стил во уметноста којшто има чист и едноставен естетски карактер). Моделите коишто ги креираме се состојат од едноставни и структуирани линии, текстури, бои и тонови. Облеката ја креираме за да биде безвременска…

За производите
Главните парчиња облека на „Миннимал“ се безвременските наметки коишто може да се наречат ДНК на брендот, класични мантили, практични костуми, раскроени лелеави панталони и кошули, коишто прават и во секојдневните комбинации да се чувствувате посебно.