• Немате производи во кошничката.
TOP

Миди здолниште со релјефна текстура

4,200.00ден

1 на лагер

Инфо:

Дополнителни информации

Бренд

Ирина Тошева

Материјал

преплетени коноп и јута со сирова свила. Поставено.

Број

S

Опис

Колекција
„Муур“ е прослава на сè она во што верувам. Отпечаток, жиг на едно време.“ – истакнува Тошева. Во составот на моделите се застапени текстурирани еколошки материјали во природни тонови, како што се рустичниот памучен жакард, конопот и јутата проткаени со сирова свила, муслин од органски коноп и лен со European Flax® сертификат. За првпат дизајнерката работи со макраме – древна техника на рачно врзување јазли. Секое од парчињата има посебна приказна, деликатно поврзувајќи ги минатото и сегашноста. Налик на „муур“ за старо-новото време. Со секое купено парче облека од „Муур“ ќе се засади дрво именувано според купувачот, и тоа на различни локации во државата благодарение на партнерската соработка со Трибенкс.