• Немате производи во кошничката.

Триптих // The Aesthetic and Anti-Aesthetic I

1,900.00ден3,400.00ден

Инфо:

SKU: WABISABI#001 Категорија

Опис

Илијана Такашманова е илустратор и графички дизајнер, студент на Академијата за визуелни уметности во Школата за дизајн и уметности „Џолев и уметностите“. Автор е на илустративниот проект wabi-sabi каде што комбинира пастелни стилизирани структури. Инспирирана е од длабоко испреплетени форми како систематика, објeктивно постоење на несовршености и дезорганизираност. Нејзиното прво самостојно претставување е закажано за септември на БОШ Фестивал.

Дополнителни информации

ДимензииНе е достапно
Автор

Илијана Такашманова

Техника

Дигитална илустрација

Хартија

250гр., Мат

Едиции

3 Авторски оригинали

Потпис

Напред