• Немате производи во кошничката.

Рачно насликана тексас јакна

10,500.00ден

Инфо:

SKU: RUGOVA-001 Категории , Ознаки: , , , , , ,

Опис

Колекција
Колекцијата VIVID II s/s 20 е започната како колекција од светлина и надеж. Манипулацијата со ткаенината е многу важен аспект на колекциите на брендот. Тоа што ја карактеризира оваа колекција е рачното сликање на ткаенината во хармонија со структурната конструкција.

Природните материјали се рачно изработени со живописни бои, тоа е долг процес на комбинирање на нијанси, креирање на патерни и сушење пред да се добие облека од органско потекло.

 

Дополнителни информации

Бренд

Krenare Rugova

Материјал

Памук

Број

S

Боја

Розева

Детали

Перење со ладна вода и благ детергент.
Да не се користи омекнувач за ткаенини.
По перењето, да се суши на рамна поставка или да се обеси на отворено, но не на директна сончева светлина.