• Немате производи во кошничката.

Фустан + Ѓердан

700.00ден

1 на залиха

Инфо:

Дополнителни информации

Фустан

Материјал: 71% полиестер, 25% вискоза, 4% еластан
Број: М

Ѓердан

Материјал: природна кожа, метал, вештачки бисери
Број: адаптилен
Ѓерданот доаѓа заедно со купениот фустан.

Опис

Андријана Павловски 

Иако беше на почеток на дизајнерската обука кога започна добротворната акција, Андријана реши да земе учество, подарувајќи го нејзиниот омилен фустан и ширејќи ја пораката за споделување среќа. Фустанот го збогати со рачно изработен ѓердан, создаден од преупотребена кожа. Фустанот е на „Бик Бок“.