• Немате производи во кошничката.

Маса ‘Trio’

5,960.00ден

Инфо:

SKU: SIIDEESS-001 Категории , Ознаки: , , , , , , , , ,

Опис

Бренд
Siideess е дизајн студио чијшто фокус е пренесување на емоција преку создавање на функционални продукти за домот. Основано е во 2020 година како продолжение на 6-годишната работа на дизајн со метали на архитектката Јосимовска Ивана – “Siideess и еден континуитет на мојата фасцинација со металот како материјал, којшто е извонредно флексибилен во формите кои може да ги преземе и начинот на кој, тој што го познава, може да го трансформира. Целта е преку спојот на дизајн, занаетчиство и избор на материјали, да пренесеме една приказна во вашиот дом преку парче мебел.”

 

Дополнителни информации

Димензии40 × 40 × 45 cm
Бренд

Siidess

Материјал

Лим, полно железо

Боја

Црвена