• Немате производи во кошничката.

Aсиметричен фустан со отвор на грбот

9,500.00ден

Инфо:

SKU: RUGOVA-003 Категории , Ознаки: , , , , , , ,

Опис

Колекција
Колекцијата VIVID II s/s 20 е започната како колекција од светлина и надеж. Манипулацијата со ткаенината е многу важен аспект на колекциите на брендот. Тоа што ја карактеризира оваа колекција е рачното сликање на ткаенината во хармонија со структурната конструкција.

Природните материјали се рачно изработени со живописни бои, тоа е долг процес на комбинирање на нијанси, креирање на патерни и сушење пред да се добие облека од органско потекло.

 

Дополнителни информации

Бренд

Krenare Rugova

Материјал

Памук со еластин

Број

S

Боја

Црна