• Немате производи во кошничката.
TOP

Infinite line dress

4,000.00ден

Исчисти

Инфо:

ШИФРА: SEDDUM-002 Категории: , , Tags: , , , , ,

Дополнителни информации

Бренд

Seddum

Материјал

98% памук, 2% еластин

Боја

Бела, Црна

ФИТ

Лабаво вклопување
Полу-проѕирен
Долг
V – израз
Отворен грб
Предни и задни надворешни пораби
Долги ракави

Опис

Бренд
Seddum е хармонијата што живее во секого од нас. Брендот има за цел да создаде монохроматски универзум, изведен од архетипот на универзалните обрасци. Безбојните дизајни тежнеат да го нагласат подеднакво вниманието на облеката и на идентитетот на клиентот.
Желбата на Seddum е да се постигне безвременост и минимализам со раѓањето или генезата на секоја нивна облека. Минимализмот како начин на живеење, како и визуелна приказна проткаена со моменталната внатрешна состојба. Бидејќи филозофијата на брендот се заснова на бавно процесирана мода и помала, а подобра потрошувачка, сите облеки се прават по нарачка.