• Немате производи во кошничката.

Митен (карирани панталони со двојни фалти)

3,500.00ден

1 на залиха

Инфо:

Опис

Бренд
Бренд кој се стреми кон уникатност, поместување на граници како и рушење на стереотипи во модниот свет, а истовремено да биде посакуван од поголема група на клиенти поради трендовскиот изглед на дизајните. Цели кон подигнување на свеста, прифаќање на диверзитот и комуникација преку облеката. Достапни и секогаш расположени за помош и комуникација со ценетите клиенти.

Колекција
Како модно и еколошки освестен бренд, оваа нова колекција да ја промовира одржливата мода. При самото производство на колекцијата е посветено крајно внимание на заштита на природата, без создавање на отпад, користејќи рециклирани материјали, фабрички остатоци од материјали и нивна реупотреба. Истото така голем акцент се става на начинот на производство при кој безрезервно се почитуваат работничките права и нема експлоатација на нивниот труд. Брендот ја задржува својата уникатност и малите производствени количини.

Дизајнер
Стефанија Насеска е дипломиран модел дизајнер кој својата кариера професионално ја гради веќе 11 години. Основач на истоимениот моден бренд преку кој ја изразува својата креативност и револуционерен дух. Како дизајнер од пред неколку години е дел од тимот на американскиот модел бренд Hottie+Lord. Континуирано во својата кариера внесува новитети и од оваа сезона го воведува својот бренд во полето на одржлива мода. Нејзината кариера ја темели врз дизајнирањето на женска гардероба, но од неодамна во својот бренд воведува како машка така и детска облека.

Дополнителни информации

Бренд

Стефанија Насеска

Материјал

65% памук, 32% полиестер, 3% еластин

ФИТ/Детали

Кратко и широко торзо, широки ракави
Рачно перењe

Број

40 (струк 80цм, должина 110цм)