11 ОБУКИ ЗА ДИЗАЈН + УМЕТНОСТ

уписите се во тек! почеток: 25 март
  • No products in the cart.
Image Alt

Театар

Цел август ви споделуваме популарни објави, кои можеби сте ги пропуштиле.

Вчера беше одржан МАСТЕР КЛАСОТ „НЕ Е СÈ ВО ПАРИТЕ”, под менторство на актерката Дамјана

Вчера се одржа промоција на млади автори со нивните најнови драмски дела.

Вчеравечер имавме можност да погледнеме еден од најважните настани на фестивалот Театарски европски алтернативи „STURM

Синоќешната претстава во интернационалната програма „Крајот”, во изведба на Берт и Наси, е тажен, истовремено

Вчера беше одржана работилницата за физички театар под името ДВИЖЕЊЕ – ГРАДЕЊЕ ЛИК СО ФИЗИЧКИ

Вчера започна првото онлајн издание на фестивалот Театарски европски алтернативи „STURM UND DRANG“, со претставата

Денес почнува првото издание на онлајн Интернационален алтернативен фестивалтеатарски европски алтернативи „STURM UND DRANG“.

ЏОЛЕВ: Многу често се прашувам „зошто толку труд?” И кога ќе сретнам уште еден Сизиф,