• Немате производи во кошничката.
Image Alt

дарко поповски Tag

Еднаш месечно „на скалички“ го разгледуваме последниот проект во портфолиото на локален млад артист или

Саемот за креативни искуства и размисли „Добро утро креативци 3.0“, во организација на „Скала магазин“,

SKALA PODCAST // ПАРК ШЕМА :: е мал прозорец во нашите секојдневни муабети, за омилените

Платформа за дизајн и визуелни уметности.

На 6 април (четврток), во 20 часот беше отворено 14.Биенале на млади уметници во Музејот

Еднаш месечно „на скалички“ го разгледуваме последниот проект во портфолиото на локален млад артист или

Новата учебна година во Скала на Академиите за дизајн започна.

Саемот за креативни искуства и размисли „Добро утро креативци“, во организација на „Скала магазин“, годинава

Платформа за дизајн и визуелни уметности.

Еден автор сака своето авторско дело да го објави во јавноста. Размислува таквата објава да ја направи