• Немате производи во кошничката.
Image Alt

Автор: Skala Magazine

Скала Магазин е прва студентска платформа за дизајн и современа уметност, отворена за промоција на домашните млади креативци, поврзување на студентите и независните артисти со организациите и компаниите, како и следење и поддржување на културните настани и сцена.

Еднаш месечно „на скалички“ го разгледуваме последниот проект во портфолиото на локален млад артист или

Саемот за креативни искуства и размисли „Добро утро креативци 3.0“, во организација на „Скала магазин“,

SKALA PODCAST // ПАРК ШЕМА :: е мал прозорец во нашите секојдневни муабети, за омилените

Платформа за дизајн и визуелни уметности.

На 6 април (четврток), во 20 часот беше отворено 14.Биенале на млади уметници во Музејот

Новата учебна година во Скала на Академиите за дизајн започна.

Саемот за креативни искуства и размисли „Добро утро креативци“, во организација на „Скала магазин“, годинава

Платформа за дизајн и визуелни уметности.

Еден автор сака своето авторско дело да го објави во јавноста. Размислува таквата објава да ја направи

SKALA PODCAST // ПАРК ШЕМА :: е мал прозорец во нашите секојдневни муабети, за омилените